Кузьминчук Н.В., д.е.н., професор та Куценко Т.М., к.е.н., доцент прийняли участь у навчальній програмі за проєктом міжнародної співпраці «Муніципальне управління, підзвітність і демократія». Протягом трьох місяців вивчали досвід роботи різних сфер муніципального управління Швеції, спілкувалися з колегами, представниками соціальних інституцій та громадських формувань. Після завершення першого етапу навчання, що проходило в онлайн форматі, учасники вивчили досвід роботи різних сфер життєдіяльності громад у Швеції, комунікували онлайн з представниками муніципальних установ, соціальних інституцій та громадських формувань. Отримали сертифікати, що підтверджують оволодіння навичками підготовки проєктних ініціатив в сфері управління розвитком громад та їх просуванням.
Кузьминчук Н.В. була запрошена до робочої групи від Конотопської громади та з 09.06.2024-15.06.2024 прийняла участь у навчальному візиті до шведського міста Єнчепінг, що проходив у рамках проєкту міжнародної співпраці «Муніципальне управління, підзвітність і демократія». Це спільний проєкт Єнчепінгської міжнародної школи бізнесу, муніципалітету міста Єнчепінг, Конотопської міської ради та громадської організації «Міжрегіональний інститут розвитку громад». Проєкт реалізується протягом 2024 року та передбачає посилення інституційної спроможності представників міської ради, профільних виконавчих органів, установ бюджетної та комунальної сфери у напрямку муніципального управління.
Навчальний візит став другим етапом проєкту, метою якого є ознайомлення з позитивним шведським досвідом муніципального управління та успішними кейсами розвиткових проєктів. Під час навчального візиту учасники долучилися до семінару з підведення підсумків першого етапу проєкту, тренінгу з ідентифікації міні-проєктів, пройшли опитування на закріплення навчального матеріалу та отримали сертифікати.
Учасники робочої групи здійснили візит до муніципалітету Єнчепінгу, учасники зустрілися з міським директором Йоханом Фріцем та політично призначеним членом керівництва Андреасом Перссоном. Наступними днями делегація зустрічалася з менеджером компанії з виробництва екологічної продукції «Руденстам»; неурядовою організацією «Erikshjälpen», що займається наданням другого життя вживаним речам та має кілька ліній благодійної допомоги для України; організаціями соціального обслуговування населення та закладом догляду за людьми похилого віку (Bruksgatans äldreboende); організацією управління відходами (Juneavfall); місцевою енергетичною Jönköping Energi. В останній день відбулася презентація делегації для членів команди кризової готовності, політиків та менеджерів Єнчепінгського муніципалітету на тему: «Збереження лідерства та необхідних функцій під час кризи».
Реалізація проєкту триває, тому учасники працюватимуть над підготовкою актуальних для громади міні-ініціатив, а шведські партнери здійснюватимуть менторський супровід.
Comments